Ważne informacje!

Jak wybrać najlepszą szkołę?

Wybierając szkołę warto przeprowadzić wywiad z osobami, które ukończyły już kurs. Zobacz jak sobie radzą za kierownicą. Zobacz opinie o danej szkole w internecie. Pomocne będą takie strony jak superprawojazdy.pl czy www.prawo-jazdy-360.pl. Warto również sprawdzić czy przed zapisaniem się na kurs jest możliwość uczestniczenia jako obserwator na wykładach. Możesz wtedy sprawdzić, czy teoria polega tylko na obejrzeniu filmu czy też wykładowca angażuje się i tłumaczy każde zagadnienie, czy jest przygotowany i zaangażowany w to co robi. Od 19 stycznia 2013r. zmieniły się przepisy. OSK powinny mieć nowy plan szkoleń. Sprawdź czy szkoła posiada najnowsze programy. Nasza szkoła korzysta z SPS VADEMECUM WYKŁADOWCY. To najnowocześniejszy program do szkoleń przyszłych kierowców. Informację o tym programie znajdziesz tutaj:

oraz na stronie producenta:DLACZEGO JEST TAK NISKA ZDAWALNOŚĆ EGZAMINU TEORETYCZNEGO???

Dlatego że nie wystarczy nauczyć się przepisów, trzeba je przede wszystkim zrozumieć. Pomaga w tym instruktor który rzetelnie przeprowadza wykłady. W trakcie szkoleń praktycznych, ważne jest aby teorię wprowadzić w czyn. Kursant wykona zadanie jeżeli zna i rozumie przepisy.

CZY TANI KURS JEST TANI??? NIE!!!

Z wielu powodów. Aby tanio przeprowadzić kurs szkoła musi oszczędzać na wszystkim, począwszy od książek a skończywszy na jazdach. Kiepsko opłacany instruktor nie ma motywacji aby szkolić skutecznie. Jazdy odbywają się rzadko, a szkoła kładzie nacisk aby jeździć wolno i oszczędnie. Liczy się ile kilometrów pokonał kursant a nie co umie. Kursant po ukończonym kursie nie ma wystarczających umiejętności aby podejść do egzaminu. Dokupuje kolejne godziny, najczęściej w szkole w której kończył kurs. Koło się zamyka, szkoła zarabia a kursant dalej nic nie umie. Dopiero po wykupieniu jazd w dobrej szkole kursant zauważa różnice w szkoleniu. Nagle uświadamia sobie, że szkole której zaufał nie zależało na wyszkoleniu dobrego kierowcy, zależało na jego pieniądzach. Niejednokrotnie tani kurs kosztuje dwa razy tyle. Nie obce są przypadki że kursanci wydają 2-3 tysiące zanim otrzymają upragnione prawko.

JAK DŁUGO TRWA KURS???

Czas trwania teorii jest ustalany z grupą i może trwać od 1 do 2 tygodni. Czas trwania całego kursu z reguły nie przekracza 2 miesięcy. Jest możliwość ukończenia kursu indywidualnego trwającego 30 dni.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS???

Trzeba posiadać orzeczenie lekarskie, 1 zdjęcie, dowód lub paszport z potwierdzeniem zameldowania a następnie udać się do Starostwa Powiatowego w Skarżysku Kamiennej na ulicę Konarskiego 20, (telefon do Starostwa Powiatowego 41 3953023) aby uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Z PKK udajesz się do wybranego przez siebie OSK.